Szponzorált tartalom
Az argánolaj magas A-, E-, F-vitamin-, antioxidáns- és esszenciális zsírsavtartalommal rendelkezik. Az argánolaj egyedülálló és jótékony hatással van a bőrre, hidratálja és regenerálja a bőrt, csökkenti a ráncok megjelenését és rugalmasságot és rugalmasságot ad a bőrnek. Megelőzően hat a gyulladások és bőrgyógyászati betegségek ellen. A hajra és a szempillákra is kiváló hatással van.
A Marokkóban őshonos argania tüskésből készül. Nem tartalmaz olyan adalékanyagokat, mint szilikonok, PEG-ek, parabének, illatanyagok, ásványi olajok vagy mikroműanyagok. Az argánolajról szóló vélemények szerint ez az egyik legelismertebb növényi olaj a világon.
Az argánolajat aranyszínű és sűrű állaga jellemzi, ezért folyékony aranynak is nevezik. Akár 80%-ban tartalmaz esszenciális zsírsavakat, antioxidánsokat, tokoferolokat, karotint és A-, E- és F-vitamint. Az antioxidánsok segítik a sejtek regenerálódását.
Az argánolajnak számos jótékony hatása van a bőrre, például megelőzi a ráncokat, csökkenti a faggyútermelést és enyhíti a bőrbetegségek tüneteit.
Az argánolaj a hajra is jótékony hatással van - erősíti azt, elősegíti a növekedést és megakadályozza a töredezett hajvégeket.
Megakadályozza a köröm felhasadását és törését, és gondoskodik a körömágy ápolásáról is.
Vigyen fel 2-3 csepp argánolajat a bőrre, és körkörös mozdulatokkal masszírozza be a bőrbe. A felszívódás gyorsan, zsíros filmréteg hátrahagyása nélkül történik.
Csak vigyen fel elegendő argánolajat a hajra (1-2 pipettát), és hagyja rajta kb. 1 órán át. Ezután egy enyhe samponnal lemoshatja.
Univerzális felhasználása nem ér véget a kozmetikumokkal, hanem a konyhában is alkalmazható. Enyhe íze miatt nagyszerű kiegészítője salátáinak vagy turmixainak. Alacsony, akár 120 Celsius-fokos hőmérsékleten történő főzésre és sütésre is alkalmas.
- A vitamin valójában B3-vitamin vagy P-vitamin.
- hozzájárul a sejtek energiatermeléséhez, támogatja az idegrendszer és az agy normál működését, segít fenntartani a jó nyálkahártya egészségét az emésztőrendszerben, a reproduktív rendszerben, a húgyúti rendszerben, sőt a légzőrendszerben is.
- a niacin támogatását a bőrön is észre fogja venni, mivel hozzájárul a bőr egészséges megjelenésének megőrzéséhez.
- segít csökkenteni a fáradtságot és a kimerültséget.
- A B3-vitamint a szervezet a triptofánból, egy aminosavból tudja előállítani, de ez a mennyiség nem elegendő a szervezet szükségleteinek kielégítésére, ezért fontos a megfelelő ellátottság biztosítása, és az, hogy elegendő mennyiségű
A B3-VITAMIN (niacin) pozitív hatásai hozzájárulnak a következőkhöz:
megfelelő anyagcsere, fontos az energiatermeléshez
az idegrendszer megfelelő működése
a psziché megfelelő működéséhez
az egészséges nyálkahártya fenntartása
az egészséges bőr fenntartása
a kimerültség és a fáradtság csökkentése
A niacin befolyásolja a mentális egyensúlyt, a mentális és idegrendszeri egyensúlyt.
segít megbirkózni a hangulati ingadozásokkal és támogatja az idegrendszert
a szervezetünk vízgazdálkodásában is részt vesz, így jótékony hatással van a bőrre.
csökkenti a "rossz koleszterin" és a vércukorszintet
A B3-VITAMIN (niacin) alacsony szintjének és hiányának következményei:
A B3-vitamin hiánya fokozott alkohol utáni sóvárgást okoz
álmatlanság
idegesség és ingerlékenység, robbanékonyság
szorongásos állapotok
gyakori a fejfájás, az ételektől való idegenkedés és a kapcsolódó emésztési zavarok.
hasmenés, fogyás
bőrproblémák is előfordulnak
B3-vitamin/NIACIN
Csökkenti a magas koleszterinszintet !
A szervezetnek niacinra van szüksége két enzim, a NAD és a NADP előállításához, amelyek segítenek az emésztett táplálékból származó energia felszabadításában. A B3-vitamin szükséglet a fizikai aktivitás növekedésével nő. A szervezet képes ezt az anyagot triptofámból , egy aminosavból is előállítani, amely számos fehérje alkotórésze. A niacin szerepet játszik a bőr normális növekedésében, az egészséges idegek kialakulásában és az egészséges emésztőrendszer fenntartásában.
Abszorpciós stimulátorok
A niacin szintjét növeli a táplálékban található triptofán gazdag ellátottsága ( tejtermékek , hús, tojás ) Más B-vitaminok és a króm elősegítik a felszívódását. A niacin a legjobb, ha B-komplexként, étkezés közben szedjük.
A felszívódás gátlói
A B3-vitamin mennyiségét a szervezetben csökkentik a bakteriális fertőzések kezelésére használt antibiotikumok, a Parkinson-kórban szenvedő betegek L-dopamin nevű gyógyszere, az alkohol, a fogamzásgátló tabletták, a tea és a kávé.
Niacin-kiegészítők szedése
A 18 mg-os felnőtt ODD egy adag diófélék , sült csirke és kukorica chips keverékének felel meg.